KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14235299
nr 1423 5299
Akke Kumlien
(1884-1949), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 48, landskap. Olja på duk, 25x34cm, yttermått inklusive ram: 37x46cm
Akke Kumlien, född 1884 i Stockholm, död 1949, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 18:25:47
500 kr
800 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.200 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.400 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
Akke Kumlien
Läs mer om Akke Kumlien